Dráma v Trnave skončila remízou

Wales si zo zápasu so Slovenskom odnáša z Trnavy bod.

Dôležitý kvalifikačný zápas sa hral v očakávanom tempe. Gólové šance si dokázali vytvoriť oba tímy. Prvú vážnejšiu šancu mal Róbert Mak, jeho pokus vytečoval na roh skvelým defenzívnym zákrokom Ethan Ampadu.V 24. minúte opečiatkoval Gareth Bale brvno Dúbravkovej brány, akcia pokračovala a z ďalšieho centra už hostia otvorili skóre zásluhou Kieffereyho Moorea. Vyrovnanie mal na kopačke Mak, no namieril presne do stredu brány, kde bol pripravený Wayne Hennessey. V závere polčasu sa dostal k strele aj Kucka, no jeho strela skončila tesne vedľa brány. Strelecky aktívnejší hostia odchádzali do šatne s vedením 0:1.

Do druhého polčasu vstúpilo Slovensko s cieľom vyrovnať stav zápasu. Podarilo sa to v 53. minúte Jurajovi Kuckovi, ten nedal šancu brankárovi hostí, keď svoj volej dokázal umiestniť presne k žrdi. Domáci boli pri chuti a skúšali prekvapiť z každej možnej situácie. Rusnákovi sa to takmer podarilo, po strele smerujúcej do dolného rohu brány, no kvalitný zákrok previedol brankár Walesu. Zahanbiť sa nenechal ani Dúbravka, keď svojim zákrokom vyrazil loptu na roh, po nebezpečnom pokuse pätičkou od Moorea. V 88. minúte dostal domáci stopér Gyomber druhú žltú kartu a zamieril pod sprchy. Nadstavovalo sa ešte 6 minút, no gól nepadol. V dramatickom kvalifikačnom súboji sa tak body delili.

Reprezentačný zápas do Trnavy si prišlo pozrieť 18 071 divákov. O tom, či Slovensko postúpi alebo nepostúpi na EURO 2020 sa rozhodne v novembri, kedy nás čakajú zápasy s Chorvátskom a Azerbajdžanom.