FC NITRA – ŠK Slovan Bratislava

Fortunaliga otvorila zápas medzi Slovanom a Nitričkou. Víťaz si musel svoj jediný gól odrieť. Zúčastnili ste sa nedeľňajšieho zápasu?

FC Nitra nastupovala v zložení: Šípoš – Šurnovský, Podhorin (C), Silva, Magda – Javorčić – Chobot, Jesus, Vrábel – Gatarić – Ristovski.
Náhradníci: Kuciak – Fabiš, Faško, Danek, Kuník, Muleme, Štefanec.

FCNitraFB

Súper ŠK Slovan Bratislava zvolil nasledovnú zostavu: Greif – Lovat, Božikov (C), Bajrić, Medveděv – Rabiu, Lichý – Moha, Henty, Daniel – Ratão.
Náhradníci: Šulla – de Kamps, Ožbolt, Abena, Nono, Holman, De Marco.

Rozhodovali: Erik Gemzický, Miroslav Benko a Erik Weiss.

Zdroj: FCNitraFB

Prvý polčas pôsobil pomerne vyrovnane. Prvá vážnejšia šanca domácej Nitričky sa naskytla hráčom v 20′. Práve vtedy domáci Nikola Gatarić formoval narastajúci tlak na brankára Slovanu – Dominika Greifa. Ten síce pochybil v pokutovom území, avšak svoj omyl rýchlo napravil.

„V 35′ prišla prvá šanca zaváňajúca gólom na strane hostí. Ezekiel Henty si vypýtal faul v blízkosti pokutového územia. Loptu si postavil Moha a vypálil nepríjemnú strelu presne do šibenice! Dávid Šípoš, brankár bielo-modrej Nitričky, vytiahol famózny zákrok,“ píše FC Nitra.

V záver prvej 45 minútovky predviedol sólovú akciu Branislav Moha, ktorý dostal loptu na pravú nohu a razantne vystrelil. Strela však letela tesne nad bránkou domácej Nitričky. Prvý polčas skončil remízou 0:0.

Do druhého polčasu nastupovali hráči Nitry a Slovanu v pôvodnej zostave. V 56′ prišiel prvý a aj posledný gól futbalového stretnutia. Technická strela od Mohu letela presne k tyčke. Nitra prehrávala 0:1. „V 62′ po krásnom centri do vápna na Ondreja Vrábla, ktorý hlavičkoval z výbornej pozície len do rukavíc Dominika Greifa, zostala iba zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu,“ informuje FC Nitra.

Zdroj:FCNitraFB

V 84′ sa na bránku po pravej strane rútil striedajúci Slovanista Holman. Obrana Nitry zostala za ním. Po ľavej strane navyše asistoval Moha – autor prvého gólu. Prihrávka však neprišla a Holman zaútočil na bránku sám. Dávid Šípoš však loptu do svojej siete nepustil a odrazil dvojnásobný útok.

„Ani po dvoch nastavených minútach už šanca na oboch stranách neprišla a zápas sa tak končí lepšie pre Slovan, výsledkom 0:1,“ dodáva FC Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk