FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – FC Nitra

Prvé kolo nadstavby v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige nám neprinieslo šťastie.

Domáce Zlaté Moravce nastupovali v zostave: Pindroch — Hrnčár, Asanovič, Tóth, Brašeň — Švec, Sloboda, Duga, Ďubek (C) (58. Richtárech), Kovaľ (32. Orávik) — Mészáros (71. Cmiljanič). Náhradníci: Chovan — Chren, Gustavo, Grozdanovski.

Hostia FC Nitra odohrali zápas v znení hráčov: Šípoš — Magda, Farkaš (C), Niemchaninov, Muleme — S.Kóša (73. Gatarič), Jesus — Šefčík (82. Kuliš), Faško, Chobot (83. Fabiš) — Ristovski. Náhradníci: Kuciak — Javorčič, Štefanec, Galbajev.

Rozhodovali: Chmura — Hancko a Bednár.

Pixabay

332 divákov sledovalo v úvode väčšiu aktivitu domácich Zlatomoravčanov. Už prvá minúta zápasu patrila Švecovi, ktorý sa individuálne snažil útočiť, loptu však nakoniec prenechal Hrnčárovi, ktorého center Šípoš bez problémov kryl. Siedma minúta zápasu patrila hosťujúcej Nitre. Faška vystrelil rohový kop, ktorý zakončil hlavou vedľa pravej žrde Jesus. V dvanástej minúte v štandardnej situácii zaúradoval Šefčík, ktorý ranou z 23 metrov k bližšej žrdi prekvapil Pindrocha.

FC Nitra viedla 0:1.

Domáci pridali na obrátkach a v 23. minúte sa ViOn-u podarilo vyrovnať. Autorom nestráženého kopu sa stal krídelník Kovaľ. Svojím gólom vyrovnal na 1:1. Úvodné dejstvo uzavrela rýchla akcia domácich. Mészáros, ktorý získal loptu, prihral Ďubekovi, ten zas našiel Šveca. Odchovanec klubu od Žitavy však netrafil.

Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu,“ píše fcvion.sk.

Pixabay

Druhý polčas patril hráčom Nitry. V priebehu dvoch minút si vypracovali tri gólové príležitosti. V záverečnej pätnásťminútovke sa napätie stupňovalo a lopta smerovala z jednej strany ihriska na druhú. „Krátko po svojom príchode sa do šance dostal Cmiljanič, ktorého našiel za obranou Sloboda a futbalista z Čiernej Hory nedal Šípošovi šancu — 2:1,“ informuje fcvion.sk.

Nitra prehrala 2:1.

K zápasu sa vyjadril aj Miroslav Nemec, tréner Nitry: „Z môjho pohľadu hodnotím stretnutie výsledkovo zle, ale herne som bol spokojný. Predvedená hra bola pozitívna vec, na ktorej musíme ďalej pracovať. Dnes sme mali dostatok šancí na lepší výsledok. Som rád, že sa v stretnutí dobre ukázal ešte len 16-ročný Kóša.“ informuje FC Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk