FK Senica – FC NITRA

Senica hostila nitrianskych futbalistov, ktorí si z predchádzajúceho zápasu z októbra 05. 10. 2019 niesli vysokú prehru. Ako dopadol zápas tentokrát, sa dozviete v článku.

Nitrička nastupovala v nasledovnej zostave: Šípoš – Nemčaninov, Podhorin, Silva, Magda, Faško, Jesus, Muleme, Gatarić, Vrábel, Ristovski.
Náhradníci: Kuciak, Javorčić, Fabiš, Chobot, Danek, Šurnovský, Kunik.

FK Senica vyskladala formáciu: Vorel – Mihal, Didiba, Addo – Yenne, Eneji, Totka, Baumgartner, de Assis – Akinyoola, Meliš.
Náhradníci: Ferenc – Halabrín, Lukáčik, Sulley, Kučera.

Zdroj: FCNitraFB

Rozhodovali : Sedlák, Borsányi a Poláček.

Nitra, už po prvých piatich minútach futbalového stretnutia, ohrozila súpera akciou Milana Ristovského, ktorý vystrelil spoza pokutového územia, lopta však letela privysoko ponad bránku. V desiatej minúte vytvorila svoju šancu na gól Senica – Cascarda však svojím kopom neprekonal brankára Šípoša. Brankár Nitry úradoval aj pri akcii Samsona Akinyoola – ten poslal dynamickú strelu do stredu brány, no bezvýsledne, Šípoš bol na neho dokonale pripravený. Prvý polčas zápasu skončil bez bodovania a hráči odchádzali s čistým skóre 0:0.

Pixabay

Druhý polčas začínali lepšie hráči Nitry. V 46. minúte zasadil prvý gól zápasu Ondrej Vrábel. Neskôr skóroval Milan Ristovski a Nitra viedla o 2 góly. Enormný tlak vyvíjaný hosťami sa na hráčoch Senice podpísal hlavne na správaní futbalistov. Senickí hráči zrejme nezvládli mentálnu prípravu a žlté karty obdržali od rozhodcov celkovo päťkrát. Nitra na útoky spočiatku nereagovala, no v 81. minúte po zákroku na Nikolu Gatarića sa chytali za hlavu aj domáci. Bola im udelená červená karta. Pod sprchy sa musel porúčať Edmund Addo. Zápas bol predĺžený hlavným rozhodcom o ďalšie 3 minúty, ktoré využil bielo-modrý Ristovski. Po priamej strele na Vorela sa jeho lopta odrazila k Mariánovi Chobotovi, ten neváhal a strelil do poloprázdnej brány.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk