Futbalisti na chvoste ligovej tabuľky

Pred reprezentačnou prestávkou sa FC Nitra nachádza na poslednom mieste Fortuna ligy.

Nitrianski futbalisti privítali cez víkend na Štadióne pod Zoborom FK Senicu. Senica získala po 10. ligových kolách iba o jeden bod viac ako Nitra, jednalo sa tak o dôležitý zápas pre obe mužstvá.

Úvod zápasu mal vyrovnaný priebeh so šancami na oboch stranách, efektívnejší však boli hostia, ktorí si do polčasu vypracovali dvojgólové vedenie. Nitra sa v druhej polovici snažila zápas strhnúť na svoju stranu. Stav stretnutia znížila na 1:2 v 51. minúte, keď si Chobotov center do vlastnej brány nešťastne dorazil Yenne. O necelých 15 minúť však znovu skórovali hostia a snahu Nitry na vyrovnanie tak zmarili. Záver zápasu patril jasne Senici, domácich do ničoho nepustili a pridali aj štvrtý gól.

„Zložito sa to hodnotí, súper vyhral zaslúžene, pretože dal góly. Mňa mrzí, že nás zrážajú na kolená góly, ktoré inkasujeme z kategórie lacných. Počet gólov v posledných dvoch zápasoch je viac ako katastrofálny. Gratulujem súperovi,“ vyjadril sa Marián Süttö, tréner FC Nitra.

Nitra sa tak po 11. kolách nachádza na poslednom 12. mieste so skóre 10:24. Po reprezentačnej prestávke čaká na Nitru domáci zápas s Ružomberkom, ktorý sa odohrá 19. októbra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)