GKS Jastrzebie – HK Nitra

HK Nitra čakal v Poľsku boj o Vyšehradský pohár.

GSK Jasterzebie privítalo hráčov Nitry na domácom ľade. Prvá tretina bola síce skúpa na gólové triumfy, no bohatá na pästné súboje.

„Diváci nemohli vidieť gól, no boli svedkami dvoch bitiek. Pri tej druhej putovali na trestnú lavicu traja hráči na oboch stranách,“ informuje Hokejový svet.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina bola viac zameraná na hokej, než na amatérsky box. Hneď v úvode bodoval hráč Nitry Adrián Sloboda za asistencie Kubku. V 32. minúte zas skóroval Samuel Buček, ktorý využil presilovú hru. Nitra vyhrávala 0:2.

„Lenže v úplnom závere druhej tretiny mal poľský tím k dispozícii presilovku piatich proti trom a Maciej Urbanowicz ju sekundu pred sirénou využil,“ prezrádza Hokejový svet.

Nitra vstúpila do tretej tretiny v oslabení, to využil Henrich Jaborník vydarenou prihrávkou svojmu českému spoluhráčovi Martinovi Kasperlíkovy. Poliaci tak vyrovnali na 2:2. Skórovať sa už ďalej nepodarilo ani jednému tímu.

Nitra tak remizovala 2:2, čo ju stálo po prehratom úvodnom zápase v lete pohár. Ten poputuje hráčom GKS Jastrzebie, ktoré neprehralo celkovo 9 zápasov.

HK Nitra si svojou remízou pohnevalo aj skalných fanúšikov, tí boli zvyknutí na víťazstvá konajúce sa pod hlavičkou Vyšehradského pohára. „Krásne ste zabojovali… Okrem strateného náskoku, o ktorý ste sa pripravili lacnými faulmi, sa zahrávate aj s našou priazňou…Minimálne mesiac ma nikto na štadióne neuvidí,“ odkázal tímu HK rozhorčený skalný fanúšik.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk