HC Košice – HK Nitra

Líder tabuľky obhájil prvenstvo na domácom ľade STEEL Arény v Košiciach s odretými ušami.

Prvá tretina 38. kola zápasu hokejovej extraligy zaznamenala úvodný gól v 8. minúte a 18. sekunde. „Květoň prenechal puk Klhůfekovi, ktorý strelou spoza obrancu prestrelil Šimbocha – 1:0. Domáci po góle prevzali iniciatívu, viackrát sa usadili pred nitrianskou bránkou, ale druhý gól nepridali ani po vylúčení Mezeia v 15. minúte,“ informuje HK Nitra. Hráč Corgoňov si vyslúžil 2 minútové vylúčenie za pästný súboj a hrubosť.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina vedená rozhodcami Baluškom, Štefikom, Ordzovenským a Smrekom za účasti 5 214 divákov priniesla jedno vylúčenie. Opätovne sa na trestnú lavičku posadil hráč hostí Morrison Kenney, 27 ročný pravý obranca domácich. Dvojminutový trest  za držanie protihráča Nitru oslabil a Oceliari zvierali Corgoňov v obrannom pásme. Hostia sa však ubránili a druhá tretina skončila bez gólu.

„Dianie v 2. tretine divákov príliš nenadchlo. Hostia sa spoliehali najmä na brejky a situácie po chybách Košičanov,“ uvádza HK Nitra.

Tretia tretina zápasu priniesla vytúženú akciu a bodové zvraty. V 42. minúte a 38. sekunde vyrovnal skóre hráč Nitry Kerbashian Kale za asistencie Versteega a Yellow Horna na 1:1.

„Hostia ožili, v 45. minúte si vybojovali prvú presilovku v zápase a v nej Kollár po Pupákovej prihrávke upravil na 1:2,“ vysvetľuje HK Nitra.

Po strate vedenia začali hrať Košičania ofenzívnu hru. V 52. minúte a 21. sekunde Nitra stratila jedného hráča na 2 minúty po nedovolenom bránení hry. Trest bol určený Morrisonovy Kenneymu. Košice v tom istom hernom čase prišli o hráča Skokana Dávida za seknutie.

„Viackrát bolo rušno pred oboma brankármi. V 57. minúte si Rapáč počkal na vhodný moment a Šimbocha prekonal strelou nad lapačku – 2:2,“ dodáva HK Nitra.

Po vyrovnanom skóre nasledovalo predĺženie, ktoré sa skončilo nerozhodne. Nitra následne vstúpila do samostatných nájazdov, ktoré priali šťastie domácim Oceliarom. Svoj prvý gól v zápase strelil Skokan Dávid.

Nitra prehrala 3:2 po samostatných nájazdoch.

Ďalší zápas prebehne 10.01.2020 o 18:00 hodine proti hráčom Miškovca.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk