HC Slovan Bratislava – HK Nitra

Posledný zápas v roku priniesol veľké prekvapenie.

Slovan Bratislava, v minulosti hokejový klub pôsobiaci vo svetovo známej KHL, si 30.12.2019 zmeral sily s nitrianskymi trogármi.

Úvodná tretina 36. kola hokejovej extraligy sa spočiatku viac darila domácim. Po vylúčení Kerbashiana Kalea v 25. sekunde hracieho času hrala Nitra v oslabení. Práve to využili belasí a cez betóny brankára letel prvý gól. Strelil ho ľavý obranca súperov Andrej Meszároš.Gól však viac nabudil hostí, ktorí ešte v 1. tretine skóre otočili. V 7. min. vyrovnal Mezei a v 12. min. poslal Nitranov do vedenia Lušňák, ktorý prekonal Habala strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie,“ informuje HK Nitra.

Zdroj: HKNitraFB

Stav po prvom kole viac nahrával hosťom, ktorí vyhrávali o jeden gól 1:2.

Druhá tretina bola bohatá na vylúčenia. Ako prvý sa na trestnú lavicu posadil hráč Slovanu Kytnár Milan za napadnutie. Rozhodcovia Orolin, Kókai, Ordzovenský a Soltész v 26. minúte a 1. sekunde nešetrili ani hráča Nitry Coltona Yellow Horna, a za pád pod nohy dostal rovnako ako predchádzajúci hráč 2 minútový trest. Za podrazenie si zas v 32. minúte a 49. sekunde sadol znova hráč Corgoňov Karol Korím. Slovanisti využívali presilové hry naplno, čím ďalej tlačili na bránu, no nedokázali prekonať brankára hostí Šimbocha. Ten zastavoval útoky Bondru aj Sersena, ktorý púšťal jednu strelu za druhou.

V závere tretiny dostali hostia možnosť hrať v početnej výhode a využili ju zásluhou Yellow Horna, ktorý tečoval strelu Morrisona – 1:3,“ dodáva HK Nitra.

Tretia tretina začala mohutným náporom Slovanu. Prišlo aj na vylúčenia. Ako prvý si odpykával dvojminútový trest Radovan Bondra, vzdialená rodina staršieho Bondru Petra. Mladý 22 ročný pravý krídelník dostal trestné minúty za seknutie. Druhé vylúčenie nasledovalo v 51. minúte a 12. sekunde pre tím Nitry za priveľa hráčov na ľade.

Tlak domácich silnel a v 56. minúte sa dočkali kontaktného gólu, keď sa na dvakrát presadil úplne voľný Puliš,“ informuje HK Nitra.

Pred koncom zápasu odvolali Slovanisti aj brankára a hrali 6 na 5. Predĺženie sa im však nepodarilo. Nitra vyhrala 2:3.

K výsledku a samotnému zápasu sa vyjadril kapitán Corgoňov Branislav Mezei: „Slovan bol favorit, patrilo mu druhé miesto v tabuľke, kým nám sa až tak nedarilo. Začali sme ustráchane, ale po vyrovnávajúcom góle sme si začali viac veriť, začali hrať s pukom a vytvorili sme si šance. Dúfam, že táto výhra nás nakopne a budeme pokračovať v takýchto výkonoch.“

Ďalší zápas čaká Nitru 04.01.2020 proti hráčom Popradu.

V novom roku želáme našim hokejistom veľa úspechov a šťastných fanúšikov. Športu zdar!

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk