HK Nitra – DVTK Miškovec

Nitrania zažili na domácom ľade v nitrianskej aréne ťažký súboj.

Prvá tretina 41. kola patrila hosťom z Maďarska. Tí síce prišli v úvode o svojho hráča Dudása Jessey Raya za držanie protihráča, to im však nebránilo skórovať, hoci boli v oslabení. Hráč sa posadil na trestnú lavicu v 6. minúte a 7. sekunde. O 20 sekúnd neskôr jeho spoluhráč Kiss Patrik – 21 ročný krídeľník prekonal brankára Nitry Šimbocha a strelil prvý gól zápasu. Stav 0:1 v prospech hostí.

Zdroj: HKNitraFB

„Nitrania mali zlý pohyb a Adorjána ohrozili len minimálne. Miškovec dobrú hru pretavil aj na jeden strelený gól,“ prezrádza HK Nitra.

Druhá tretina začala pre Corgoňov sľubne. Po necelých 3 minútach skóroval Morrison Kenney. Nitra tak vyrovnala herný stav na 1:1.

Nechýbalo veľa a Nitra mohla ísť do vedenia, ale stal sa pravý opak. Najskôr v 29. minúte vrátil hosťom vedenie Harrison a dvojgólové vedenie zabezpečil Miškovcu v 35. minúte Vas, keď expresne využil presilovú hru,“ informuje HK Nitra.

Presilová hra nastala po vylúčení Csányiho Karola. Ten si odsedel 2 minúty za držanie protihráča. Nitra prehrávala po druhej tretine 1:3.

Posledná tretina zápasu takmer priniesla vytúžený gól, keď Judd Blackwater znížil vedenie hostí, po jeho strele však zazvonila len žŕdka bránky. „Nitrania mali opticky puk na hokejkách častejšie, ale výraznejší tlak si nedokázali vypracovať. Hostia dobre bránili dôležité priestory,“ dodáva HK Nitra. V 43. minúte a 53. sekunde vylúčili rozhodcovia zápasu Tvrdoň, Müllner, Kacej a Gegáň, samotného brankára domácich Juraja Šimbocha za zdržiavanie hry. Pár minút pred koncom zápasu bol brankár odvolaný, no ani presilová hra Nitry nepomohla znížiť vedenie.

Nitra prehrala 1:3.

Ďalší zápas čaká našich hráčov 12. 1. 2020 proti tímu Budapešť.

K zápasu sa vyjadril aj tréner Corgoňov Marián Bažány: „Som veľmi sklamaný. Zápas sme začali presne tak, ako sme skončili to „veľkolepé“ stretnutie v stredu proti Jastrzebiu. Nekorčuľovali sme, nehrali sme fyzicky do tela. Potom sme sa zobudili v druhej tretine. Urobili sme hlúpe vylúčenie v útočnej tretine a hostia to potrestali. Pre mňa to nie je o tom, že prehráš alebo vyhráš, ale je to o nasadení. My hráme doma a ja to v našej hre nevidím.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk