HK Nitra – HC 07 WPC Detva

Nitrianski hokejisti za účasti 2072 divákov predviedli spŕšku gólov do súperovej bránky.

Prvá tretina postavila na nohy domácich fanúšikov už po 29. sekundách hracieho času. Práve vtedy prestrelil brankára Detvy Samuel Buček – ľavé krídlo. V 5. minúte a 33. sekunde strelil švihom gól Mitch Versteeg, za asistencie Lušňáka a Kollára. V 8. minúte a 30. sekunde zvýšil na 3:0 Lukáš Tábi, obecenstvo jasalo.

BugelFB

Druhá tretina nadstavbového zápasu patrila opätovne hráčom Nitry. „V 23. minúte sa pohral s obranou Detvy Lušňák a presnou strelou zvýšil na 4:0,“ informuje HK Nitra.

Piaty gól prišiel na rad v 25. minúte a 19. sekunde. Tentokrát ho do súperovej bránky poslal pravý krídelník Scheidl Lane. Nitra viedla 5:0 a Detva striedala brankára. Z brány tak vykorčuľoval Zalivina, ktorého nahradil jeho spoluhráč Mosný. Nitra po piatom góle neudržala správanie na uzde, za čo rozhodcovia Fridrich, Lokšík, Valo a Gegáň posadili na trestnú lavicu Erika Čaládiho pre hru zo zdvihnutou hokejkou a Branislava Mezeia za hákovanie. Nitra v oslabení inkasovala gól, ktorého autorom sa stal Tomáš Klíma.

BugelFB

Tretia tretina síce ďalšie gólové šialenstvo nespôsobila, no miestami narobila vedeniu Corgoňov menšie vrásky. Hneď v úvode takmer skóroval autor prvého detvianskeho gólu, voľný puk však obránil brankár Burgart.

„V závere mohla Nitra pridať ďalšie góly, ale vo výbornom svetle sa ukázal brankár Mosný, ktorý pri svojej premiére v najvyššej súťaži ani raz neinkasoval,“ informuje HK Nitra.

BugelFB

Nitra vyhrala 5:1. Ďalší zápas ju čaká 01. 03. 2020 proti hráčom DVTK Miškovec.

K zápasu sa vyjadril aj Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Podarilo sa nám streliť gól v prvom striedaní, osobne si už ani nepamätám, kedy sa nám to naposledy podarilo. Pridali sme ďalšie dva góly a hrali aktívne. Druhá tretina sa tiež niesla v tomto duchu, aj keď tam už menšie poľavenie nastalo. K tretej tretine sa nechcem ani vyjadrovať, pretože sme získali tri body. Myslím si, že hráči by si mali zachovať nejakú úroveň, pod ktorú by nemali výkonmi ísť. Práve kvôli tomu sme zobrali aj oddychový čas, pretože sa nám hra nepáčila. Záver vyzeral lepšie. Ďakujem ľudom, ktorí prišli a verím, že v nedeľu prídu v ešte hojnejšom počte nás podporiť za našim cieľom, ktorý je jasný – postúpiť do play off.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk