HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce

Nitrania privítali 8. 3. 2020 hráčov Michaloviec na domácom ľade. Stretnutie bolo plné zvratov.

Naši hokejisti nezačali prvú tretinu 7. kola B-skupiny práve šťastne. Už po 14. sekundách inkasovali gól z hokejky Lalancetteho – centra opozičného tímu. V 1. minúte a 45. sekunde zas zaúradovala rana Hvilu Tomáša a Nitra prehrávala 0:2. V 4. minúte a 38. sekunde zaznamenali rozhodcovia Lokšík, Adamec, Jurčiak a Frimmel držanie hokejky protihráča, ktorého sa dopustil Pukka Mikko. Hostia tak hrali v oslabení, čo ich stálo 2-gólové vedenie. V 5. minúte a 35. sekunde si miesto v bránke súpera našla strela Coltona Yellow Horna, ktorému asistovali Kollár a Buček. O necelých 5 minút prišiel ďalší výstrel z hokejky nitrianskeho ľavého krídla – Fominykha Daniila, a Nitra vyrovnala stav na 2:2.

Zdroj: HKNitraFB

Druhú tretinu za prítomnosti 1984 divákov otvorilo vylúčenie. To si na svoj dres pripísal hráč Michaloviec Mašlonka Marek za vrazenie na mantinel. Okrem 2-minútového testu dostal aj osobný trest – 10 minút nepodmienečne. Ak chcel svojmu tímu pomôcť, spravil tak pravý opak. Michalovce v oslabení opäť neubránili svoje hracie pole a Nitra skórovala.

Obranu Michaloviec prekonal Yellow Horn. V 34. minúte a 27. sekunde zas zaúradoval Jakub Minárik a Nitra pred koncom druhej tretiny viedla 4:2.

Zdroj: Pixabay

Tretia tretina postavila nitrianskych fanúšikov na nohy hneď v úvode. V 43. minúte a 59. sekunde prihral krížovou prihrávkou nekrytému Juddovi Blackwaterovi Morrison. Puk od hokejky nitrianskeho pravého krídla našiel svoj cieľ a skončil v bránke súpera. Nitra vyhrávala 5:2. V 53. minúte a 49. sekunde znížil vedenie domácich Hančák. Posledné minúty zápasu sa dohrávali zmätočne najmä zo strany Michaloviec, kedy hosťujúci tím utŕžil vylúčenie za priveľa hráčov na ľade.

Nitra si tak odnáša 3 cenné body a víťazstvo v hodnote 5:3. Ďalší zápas čaká našich Corgoňov 10. 03. 2020 proti hráčom HC Detva.

K zápasu s Michalovcami sa na facebook stránke HK Nitra vyjadril aj Miroslav Kováčik, tréner Nitry: „Nie som fanúšik hororov a dnešný začiatok zápasu bol ešte horší. Chalani boli pozitívne nastavení na zápas a veľmi chceli. Prišlo prvé striedanie a hneď gól, následne druhý. Z tohto pohľadu klobúk dolu, že sa chalani naďalej bili o víťazstvo, aj keď tam bolo veľké množstvo chýb. Pripisujem ich veľkému chceniu. Bojovnosťou a vôľou sme zápas otočili a dobojovali až do víťazného konca. Teší nás, že sme späť v hre o postup. Dotiahli sme sa na bod na Michalovce a sú pred nami ďalšie tri zápasy, ktoré musíme rovnako zvládnuť.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk