HK Nitra – HK Dukla Michalovce

V 35. kole hokejovej extraligy padali góly, päste a vylúčenia.

Predchádzajúci zápas Nitry proti hráčom Detvy získal Corgoňom na domácom ľade cenné body, naše mužstvo vyhralo 5:1. Ďalší zápas v domovskej aréne, ktorý sa konal 28. 12. 2019 však nebol taký štedrý.

Zdroj: HKNitraFB

V prvej tretine hracieho času bol v 5. minúte a 20. sekunde vylúčený hráč číslo 89 Scheidl Lane za nešportové správanie a pästný súboj. Na trestnej lavičke si posedel dokopy 12 minút. Vylúčenie z hry bolo udelené aj hráčovi súperov Dalhuseinovy Mikeovy za rovnaké prehrešky. Pri hre 4 na 4 inkasovali Nitrania gól v 10. minúte a 17. sekunde od ľavého krídeľníka Safaraleeva Igora. Ten o necelých 9 minút neskôr úradoval znova a prestrelil brankára domácich. Stav po prvej tretine 0:2 v prospech hostí.

Nitre sa do prestávky vyrovnať nepodarilo. Dobré šance zahodili Lušňák aj Buček,“ informuje HK Nitra.

Druhú tretinu hracieho času otvoril hráč Michaloviec Linet Jakub, ktorý už po necelých 2 minútach zvýšil vedenie hostí na 0:3. „Do bránky Nitry sa postavil Šimboch a tréner Bažány počas oddychového času zvýšil tón hlasu,“ dodáva HK Nitra. Hlas zvyšoval aj hráč Nitry Judd Blackwater, ktorý bol vylúčený na 35 minút za pästný súboj a hrubosť. Rozhodcovia Novák, Fridrich, Frimmel a Valo v 26. minúte a 5. sekunde neposadili na trestnú lavicu len hráča Corgoňov, ale aj pravého obrancu Michaloviec Mesikämmenu Konstu, ktorý za pästný súboj a hrubosť vyfasoval rovnaký trest ako jeho sparing partner.

V 28. minúte a 31. sekunde druhej tretiny udelili hosťom vylúčenie na 2 minúty pre priveľa hráčov na ľade, o 3 minúty sa posadil hráč Michaloviec Lalancette Christophe za hru so zdvihnutou hokejkou. Takmer do minúty presne ho nasledoval jeho spoluhráč Dalhusein Mike za rovnakú chybu. Nitra v početnej výhode skórovala takmer okamžite. Prvé dva góly trafil obranca domácich Kenney Morrison.

Nabudená Nitra pokračovala v zlepšenom výkone a zaskočená Dukla v 39. minúte prišla o komfortný náskok. Švihom namieril presne Mitch Versteeg – 3:3,“ informuje HK Nitra.

Tretia tretina začínala sľubne pre hráčov domácich, kedy dostal Nitru do vedenia Lukáš Hrušík. V 52. minúte a 2. sekunde však odpovedal hráč Michaloviec Hričina Tomáš a zápas sa skončil nerozhodne 4:4. Rozhodcovia preto nariadili predĺženie hry, ktoré sa skončilo víťazstvom hostí. Už po prvej minúte skóroval pravý krídeľník Spilár Gabriel.

Nitra prehrala po predĺžení 4:5.
Ďalší zápas sa uskutoční 30. 12. 2019 proti HC Slovanu Bratislava.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk