HK Nitra – HK Dukla Michalovce

Nitra na domácom ľade s jednoznačným víťazstvom.

Prvýkrát vážnejšie pohrozili domáci, keď počas presilovej hry za Trenčanom zazvonila žrď. Túto presilovú hru Nitra ešte nevyužila, no v druhej sa už skóre menilo. V 8. minúte otvoril skóre Miroslav Pupák, keď sa mu podarilo tečovať Morrisonovu delovku od modrej. Skóre bolo po prvej tretine 1:0 pre domácich.

Nitra vstúpila do 2. tretiny v početnej výhode o dvoch hráčov, čo dokázali domáci zúžitkovať v podobe druhého streleného gólu, ktorý si na účet pripísal Lane Scheidl.

V 26. minúte sa podarilo skórovať aj hosťom, počas presilovej hry Konsta Mesikammen tečoval strelu Juuselu a Miroslav Hanuljak už nedokázal zareagovať. O 3 minúty neskôr, opäť domáci využili presilovú hru, tentokrát od modrej pálil Mitch Versteeg. Tento gól vyhnal Adama Trenčana z brány a nahradil ho Filip Surák. Dlho sa v bráne neohrial a inkasoval tiež, znovu to bolo po presilovej hre, ktorú tentokrát využil Blackwater. Skóre po druhej tretine bolo 4:1 pre domácich.

V 43. minúte hostia znížili na rozdiel dvoch gólov, presilovku využil Igor Safaraleyev. Karol Csanyi v 52. minúte našiel spoza brány Daniila Fominykha a ten zvýšil na 5:2.

7. minút pred koncom zápasu zvýšil na 6:2 Samuel Buček a štadiónom sa ozývalo jeho meno. V Nitra Aréne sa už skóre nemenilo. Nitra zvládla súboj s nováčikom celkom jednoznačne 6:2.

Hráč HK Nitra Samuel Buček zhodnotil víťazný zápas a najmä atmosféru, ktorú im fanúšikovia pripravili: „Tí fanúšikovia sú úžasní, ja som si to moc užil a som rád, že sme vyhrali. Vyhrali sme 2 zápasy po sebe a ja dúfam, že v tomto budeme pokračovať. S trénerom robíme video a komunikujeme, čo a ako. Ešte sa potrebujem dostať do toho systému a myslím, že dneska mi ten gól len pomohol a budem pokračovať v tom, čo viem na ľade a budem sa snažiť.“