HK Nitra – HK Poprad

V novom roku do útoku! Nitra si zmerala sily s Popradom.

Prvá tretina novoročného hokejového stretnutia si v 8. minúte a 41. sekunde vyžiadala vylúčenie hráča hostí Česáneka Borisa za hákovanie. Pravý obranca si posedel 2. minúty hracieho času. V oslabení jeho tím inkasoval gól od ľavého krídla Nitry Fominykha Daniila. Nitra viedla 1:0.

Hostia mali ojedinelú šancu v úplnom závere tretiny, ale Erving nepotrestal zaváhanie Šimbocha,“ informuje HK Nitra.

V 19. minúte a prvej sekunde sa za seknutie posadil hráč Poradu Paločko Matúš. Hostia preto vstupovali do 2. tretiny v oslabení.

Zdroj: HKNitraFB

Druhú tretina 37. kola hokejovej extraligy odštartovalo, ako aj v prvej tretine, vylúčenie hostí. Tentoraz si na trestnú lavicu sadol Brejčák Daniel za podrazenie. Od rozhodcov zápasu Tvrdoňa, Štefika, Crmana a Orolina vyfasoval 2 minútový trest.

Presilová hra o dvoch hráčov v úvode druhej tretiny dala Nitre možnosť odskočiť svojmu súperovi. „Corgoňom“ sa to aj podarilo a už po pár sekundách namieril presne Yellow Horn – 2:0,“ vysvetľuje HK Nitra.

Kamzíci však využili presilovú hru, ktorá sa im naskytla po vylúčení Morrisona Kenneyho. Ten v 24. minúte a 39. sekunde obdržal 2 minútový trest za podrazenie. Výstrel centra Popradu Preisingera Miroslava si našiel svoj cieľ a hostia znížili vedenie Nitry na 2:1.

„V 25. minúte spoza brány hodil Preisinger puk pred Šimbochovu bránu, kde si ho nešťastne zrazil do vlastnej brány obranca Pupák,“ dodáva HK Nitra.

Posledné minúty strednej časti zápasu sa niesli v duchu vylúčení. Dvakrát si trest odpykával hráč Popradu Erving Joona, najprv za seknutie v 26. minúte a neskôr za držanie hokejky protihráča v 35. minúte. Corgoni si zas vyslúžili najprv vylúčenie Scheidla Lanea za hákovanie, konkrétne v 28. minúte a 48. sekunde, a následne odvolanie Pupáka Miroslava za nedovolené bránenie v hre. Všetky vylúčenia trvali 2 minúty.

Tretia tretina za účasti 3 286 divákov zaznamenala 2 góly a 5 vylúčení.

Český brankár hostí bol bezmocný pri strele nekrytého Kerbashiana a Nitra znovu viedla o dva góly – 3:1. Hostia v 53. minúte dokázali znížiť po biliardovej akcii, na konci ktorej bol Brejčák,“ informuje HK Nitra.

Aktívnejší Poprad si ku koncu tretej tretiny vypracoval presilovú hru o dvoch hráčov. Obrancovia a brankár domácich však nepovolili a Kamzíkom sa nepodarilo skórovať. V posledných sekundách hry Popradčania odvolali brankára, no po vylúčení Preisingera Miroslava dohrali hru iba v piati.

Nitra vyhrala 3:2. Ďalší zápas ju čaká 06.01.2020 proti Košičanom, ktorí momentálne pôsobia na čele tabuľky.

K zápasu sa vyjadril aj tréner Corgoňov Marián Bažány: Som veľmi spokojný s výkonom nášho tímu proti silnému Popradu. Veľmi dobre sme ich napádali. Chcem ešte povedať niečo, čo v sebe dlho dusím. Keď jeden hráč zostane ležať na ľade a druhé mužstvo má puk v držaní a kontroluje ho, rozhodca nemôže odpískať a prerušiť hru len preto, že on si myslí, že je zranený. Odpíska, hráč sa postaví, ide dole z ľadu a ďalšie striedanie hrá. Tomu nerozumiem, a to je jedna vec, ktorá ma rozčúlila. Neviem aké sú tu pravidlá, ale už sa na to nemôžem pozerať.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk