MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra

Liptovský Mikuláš privítal v nedeľu hokejistov z Nitry na domovskom ľade.

Tipsport Liga započala 44. kolo zápasu pomerne ostro. Vylučovalo sa po 6. minútach hracieho času za podrazenie. To si na konto pripísal Branislav Mezei. Nitra presilovku ubránila a započala ďalšiu sériu vylúčení, tentokrát zo strany hostí. Prvým vylúčeným hráčom Liptova bol Richard Huna za hákovanie. Po 4. minútach ho na trestnej lavičke vystriedal spoluhráč Martin Kriška pre podrazenie. O ďalšie 4 minúty stiahli rozhodcovia Baluška, Rencz, Jurčiak a Kis-Király Liptáka Christiána Michalčinu za hru zo zdvihnutou hokejkou.

Zdroj: HKNitraFB

Nitrania nastúpili na duel s vedomím, že z predchádzajúcich šiestich zápasov päťkrát prehrali a že proti poslednému mužstvu súťaže potrebujú bodovať naplno,“ prezrádza Slovenský zväz ľadového hokeja. Koniec prvej časti zápasu skončil bez bodovania.

Druhá tretina začala vylúčením Marcela Petrana, pravého obrancu L. Mikuláša za podrazenie. Nitrania šancu skórovať v oslabení nevyužili, no to sa nestalo ani keď sa karta obrátila a na trestnú lavicu sa posadil Mitch Versteeg za seknutie. „Domáci bránili a čakali na rýchle protiútoky. Liptáci sa mohli dostať do vedenia v 28. minúte, keď brankár Nagy musel zasiahnuť proti pokusu Richarda Hunu a vzápätí aj proti Kriškovi,“ informuje SZĽH. Pred koncom strednej časti zápasu v 36. minúte a 25. sekunde zaplatila Nitra za napadnutie Scheidla Lanea ďalšími 2 trestnými minútami. L. Mikuláš sa snažil využiť výhodu, no znova neuspel. Koniec priniesol opätovne čisté bodové skóre 0:0.

Nitra napokon rozhodla duel vo svoj prospech až v úplnom závere. V 54. minúte poslal Kerbashian ideálnu prihrávku Bučekovi a ten sám pred Romančíkom nezaváhal. Dve sekundy pred záverečnou sirénou ešte pridal poistku Čaládi, prezrádza HK Nitra.

Nitra vyhrala 0:2. Ďalší zápas ju čaká o 2 dni 29. 01. 2020 proti hráčom Zvolena, ktorý je momentálne na 6. priečke tabuľky.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk