Nadšenci behu sa zišli pri Dražovskom kostolíku

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa konal 10. ročník podujatia.

Všetky vekové kategórie si v tomto príjemnom počasí našli cestu do Dražoviec, kde bol štart aj cieľ podujatia. Začiatok bol naplánovaný na 10. hodinu, kedy streľbou z pištole organizátor ohlásil začiatok. Zatiaľ čo dospelí bežci zdolávali svahy a rovinky Zoborskej lesostepy, deti si zmerali svoje sily na krátkych tratiach pri kostolíku. Prvá kategória detí do 6 rokov bola nemeraná, išlo o číru detskú radosť z krátkeho šprintu. Nasledovali behy na 500, 750 a 1250 metrov. Všetko okruhy pri kostolíku.

Príchod prvého dospelého pretekára sa očakával 10:38. Odhad organizátora sa ukázal ako správny a víťaz hlavnej mužskej kategórie, Marek Štefanka, 9,5 kilometrovú trať prebehol v čase 37:48.

„V tomto slnečnom počasí sa mi behalo dobre, s časom a víťazstvom som spokojný. Chcel som vyskúšať ďalší crossový pretek, tak som sem zavítal a dobre som urobil,“ skonštatoval víťaz behu na 9,5 km, Marek Štefanka.

Ženská víťazka, Katarína Bátovská, dobehla s jednoznačným náskokom v čase 45 minút. Bola to už jej 4. účasť na tomto podujatí.

„Obľubujem behy v prírode, tak preto si vždy miesto pre toto podujatie nájdem. Nakoľko som bežala už po necelom kilometri sama, tak som nepotrebovala zrýchlovať a možno preto aj ten čas nebol lepší,“ zdôraznila vítazka ženskej kategórie.

Niečo vyše hodiny sme čakali na víťaza 14-kilometrového behu. V čase 1:00:38 dobehol brat minuloročného víťaza a držiteľa rekordu, Pavol Žáčik. Jeho brat sa nezúčastnil kvôli nabitému programu, keď absolvoval v sobotu M-SR v triatlone. Vítazstvo však zostalo v rodine.

„Nakoľko som z Nitry, okolie mám viackrát obehané, takže trať ma ničím neprekvapila. V kopci mi ušiel Ľubo, ktorého som dobehol až pri poslednom zbehu a nakoniec som to už nepustil. Nakoľko som ešte po chorobe, to víťazstvo mi lepšie chutí,“ porozprával nám o pocitoch po preteku víťaz najdlhšej traťovej kategórie.

Až z oravskej dediny Čimhová prišla súťažiť víťazka ženskej kategórie na 14 km. Stala sa ňou Lýdia Števuliaková s časom 1:15:28.

„Nitru celkom dobre poznám, nakoľko som tu študovala a pracovala. Po minuloročnom druhom mieste som veľmi rada, že to tento rok vyšlo na to prvé,“ povedala Nitrianskemu hlásniku Lýdia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261