Nitra ukončila sériu prehier

So súperom z Nových Zámkov si jednoznačne poradila.

Z úvodného tlaku sa Nitre nepodarilo vyťažiť gól. V prvej časti sa hralo prevažne „zo strany na stranu“, no bez vážnejších šancí s výnimkou presilovej hry domácich, ktorú však nevyužili. K presilovej hre sa dostali aj hostia po nešetrnom zákroku Kollára, za čo ho rozhodcovia odmenili päť minútovým trestom a putoval rovno pod sprchy. Stav zápasu po 1. tretine bol nerozhodný 0:0

Od začiatku druhej tretiny sa pokračovalo v nastolenom trende, čiže bez šancí.

Až kým neprišla 28. minúta, puk sa odrazil k Blackwaterovi a ten z blízka prekonal brankára Kristína. Vzápätí prišiel škaredý faul Fábryho a ten tiež putoval pod sprchy. Nitra v početnej výhode dokázala zvýšiť svoj náskok na rozdiel 2 gólov. Po odrazenom puku od zadného mantinelu Scheidl doklepol puk do odkrytej brány. Do listiny strelcov sa zapísal aj kapitán Braňo Mezei, v 32. minúte krásnou strelou od hornej žrde zvýšil na 3:0. O minútu neskôr vyslal od modrej čiary delovku na bránu aj Morrison, no trafil len do konštrukcie Kristínovej bránky.

Nitre zachutilo strieľať góly, keď sa už v 36. minúte tešili z vedenia 4:0.

Judd Blackwater to trafil naozaj excelentne a vyhnal Mateja Kristína z brány. Po 2. tretine bol stav jednoznačný 4:0 pre domácich.

Priebeh 3. časti hry pripomínal herným prevedením tú prvú. Prečíslenie Nitry v 49. zakončoval Čaládi, ale Pavlas vytiahol kvalitný semafor a jeho pokus zneškodnil. V záverečnej 10 minútovke mala Nitra viacero pekných šancí, no brankár Pavlas ostal neprekonaný. V 58. minúte pri presilovej hre Nových Zámkov unikli domácej obrane dvaja hokejisti Nitry, ale zo 100% šance nebolo nič, proti bol opäť brankár Pavlas. Nitra si nechala v závere vylúčiť 2 hráčov a Nové Zámky mali presilovku 5 na 3, využiť ju nedokázali a Miroslav Hanuljak si udržal čisté konto. Nitra sa zlepšila vo všetkých smeroch a konečne bodovala naplno.  Potvrdil to aj hráč HK Nitra Denis Pätoprstý: „Chceli sme víťazstvo dosiahnuť poctivou robotou, čo sa nám aj podarilo. Dlho bol stav 0:0, potom sme dali jeden gól, prišla presilovka a v závere sa to už len dohrávalo.Každý jeden člen mužstva je dôležitý, každý by si mal plniť svoju úlohu a to si myslím, že sme dnes naplnili do bodky.“