Miroslav Kováčik: Rozhodcovia nedodržali pravidlá, ktoré si sami nastavili pred sezónou

Zranenia, vylúčenia, tresty. To všetko trápi vedenie Corgoňov.

Miroslav Kováčik, tréner a prezident HK Nitra, v rozhovore pre tímový web hodnotil posledný zápas 51. kola hokejovej Tipsport Ligy, kde sa proti Nitre postavil súper z Košíc: V prvej tretine nebol náš výkon zlý, len sme nevyužili šance. Po tretine bolo 0:0. Žiaľ. Zbytočný faul nás poslal do oslabenia o dvoch hráčov. Aj keď sme si povedali, kde by sme mali hrať a koho strážiť, Haščák nám dal gól. Následne sme po vyhratom buly v strednom pásme nešťastne vyhodili puk za mantinel. A začalo sa to uberať iným smerom, ako sa javilo v prvej tretine. Dali sme síce pekný gól v presilovke, ale Košice si to ustrážili v tretej tretine. Aj keď sme sa ešte dostali do nejakej šance, mali tam skvelého Košarišťana, ktorý ich drží celú sezónu. Žiaľ, dali sme len jeden gól doma, už je to frustrujúce. Od nedele musí prísť iný tím, ktorý doma začne vyhrávať. Inak sa do play-off nedostaneme.“

Ďalej sa prezident a tréner vyjadril k absencii Judda Blackwatera, ktorý dostal osobný trest za zranenie protihráča Ervinga. Toho po Blacwaterovom zákroku zo zápasu proti Popradu odviedli do nemocnice pre podozrenie na otras mozgu, viac sa dočítate tu.

„Trest už dostal, jeden zápas postál. To je asi všetko. Nerobme z toho hon na čarodejnice. Nebol tam lakeť, nebol tam výskok a obe nohy mal na zemi,“ píše HK Nitra.

Miroslav Kováčik tiež pripomína pravidlá, ktoré si sami rozhodcovia nastavili pred sezónou. Podľa neho ich v prípade Blackwaterovho vylúčenia nedodržali: „Rozhodcovia nedodržali pravidlá, ktoré si sami nastavili pred sezónou. Dohodli sa, že budú dávať len tresty do konca zápasu a nie tresty v hre. Na dodatočné potrestanie sú potom videá a komisia. Nedodržali vlastné pravidlá, nerozumiem pánovi Štefíkovi, ktorému sa chyby stávajú často, ale ani pánovi Baluškovi.“

Ťažko môžeme niečo robiť a posúvať sa, keď sami rozhodcovia nedodržujú to, čo si dohodli. Miro Pupák mal po zákroku Hatalu otras mozgu, s jedným zápasom ako trestom. Neteší ma zranenie Ervigna, ale to sa v hokeji stane. Netreba z toho robiť hon na Judda. On tu strelil viac ako 100 gólov, on chce hrať hokej, nie je to žiadny búrač, sám toho zniesol v lige dosť, už mal viac dlhodobých zranení. V tom zákroku bol razantný, ale nie zákerný,“ odpovedá Miroslav Kováčik.

Či Judd Blackwater nastúpi v nadchádzajúcom nedeľňajšom nadstavbovom zápase, je stále otázne. Sám prezident HK Nitra si kladie tu istú otázku.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk