ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra

Prvý tréningový zápas rozohrali na pôde Bratislavy. Ligový reštart sme absolvovali, víťazstvo však neprišlo.

Mužstvo Slovanu vstúpilo do zápasu v nasledovnej zostave: Greif (46. Šulla) – Medveděv (80. Pauschek), Apau (61. Abena), Bajrič, Lovat – Mustafič (61. Nono), Rabiu (46. Lavrinčík) – Daniel (55. Weiss), Holman (61. Henty), Tzovaras (46. Moha) – Ožbolt (67. Medved).

Nitra nastupovala v zostave: Šípoš – Magda, Farkaš, Podhorin, Nemchaninov – Jesus, Javorčič – Gatarič, Faško, Chobot – Ristovski, striedali Kuciak, Šefčík, Fabiš, Galbayev, Gríger, Elexa, Vrábel.

Góly si na svoje kontá pripísali: 14. Ožbolt, 89. Weiss – 21. Ristovski (z 11 m). Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Štofík.

Pixabay

Prvé dejstvo rozohral domáci Slovan, ktorý vstúpil do zápasu aktívnejšie, strelu Ožbolta však zastavil Šípoš. V 14. min sa skóre pohlo a padol prvý gól. Stalo sa tak vtedy, keď Daniel prešiel po pravej strane a dal pod seba Ožboltovi. Ten trafil z prvej presne k žrdi. Skóre sa menilo na 1:0. O nasledujúcich 7 minút bolo vyrovnané. Zariadil to Ristovski premeneným udeleným pokutovým kopom – 1:1. Domáci zostali aktívni aj naďalej: „v 33. min zakončil Rabiu po kombinačnej akcii, lopta však neletela do priestoru troch žrdí,“ uvádza FC Nitra. Rušným sa stal záver prvého polčasu, kedy Greif vyrazil prudkú strelu Ristovského. Holman následne prestrelil po prihrávke Daniela, ktorý naservíroval loptu Ožboltovi, ten však mieril nad bránu.

Pixabay

Druhé dejstvo otvoril Holman, Kuciak bol však na jeho útok pripravený. Holman sa ale nevzdával, po tom ako sa dokázal zbaviť obrancov, dostal loptu do šestnástky, kde ju prenechal Lovatovi. Ten netrafil, keďže zblízka mieril vedľa. Ďalšiu šancu mali Slovanisti v 69. min. Henty si vyrobil priestor v pokutovom území, následne prihral Lovatovi, no ten netrafil loptu. Hostia pohrozili útokom Ristovského, ktorý zblízka netrafil a zakončil vedľa. Domáci vyštartovali opäť do útoku, no svoje dve obrovské príležitosti nevyužili. „Hentyho hlavičku po rohu vytlačil Kuciak a Weiss po odrazenej lopte prudko vystrelil k ľavej žrdi aj tam však bol Kuciak,“ informuje FC Nitra. Slovanisti na záver stretnutia tlačili na víťazstvo, čo sa im aj vyplatilo. V 89. minúte, Nono prihral na stred Weissovi, ktorý prudkou strelou trafil sieť.

Nitra tak tesne prehrala 2:1.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk