V Nitra Aréne rozhodlo až predĺženie

V ňom sa nakoniec ukázalo, že Nitra Slovanu nestačila.

V úvode zápasu sa tímy len oťukávali. Hralo sa opatrne „na pol plynu“, keďže nikto nechcel spraviť chybu. Domácich hnali dopredu skvelí fanúšikovia, no defenzívy oboch tímov prvú časť hry zvládli a vôbec to nevyzeralo tak, že hrajú proti sebe dva tímy z opačného konca tabuľky. Stav po 1. tretine bol 0:0.
Do druhej časti vstúpila Nitra vo štvorici po hre Braňa Mezeia so zdvihnutou hokejkou. Slovan si šancu nevypracoval, ale mohol inkasovať po úniku Blackwatera, proti bol brankár Brust. Zahanbiť sa však nenechal ani domáci gólman Hanuljak, keď výborným zákrokom zneškodnil výbornú šancu hostí. V 26. minúte na obrovskú radosť domácich fanúšikov Nitra dokázala otvoriť skóre po prečíslení 2 na 1. Piaty gól v sezóne si na konto pripísal len 19 ročný útočník Andrej Kollár. V 31. minúte sa podarilo hosťom vyrovnať aj vďaka výhode presilovej hry, ktorú využil Puliš. Hostia sa dlho netešili, keď si už o 28 sekúnd Nitra prinavrátila vedenie na 2:1 zásluhou Scheidla. Nitra hrala často v početnej nevýhode, na čo doplatili v 39. minúte druhým inkasovaným gólom. Po bezgólovej 1. časti videli fanúšikovia v tej druhej hneď 4 presné zásahy. Stav po 2. tretine bol vyrovnaný 2:2.

V úvode 3. časti sa Nitra dostala do nezávidenia hodnej situácie, po nepochopiteľnom verdikte hlavných rozhodcov, keď sa dostala do početnej nevýhody a to hneď o 2 hráčov. Slovan sa chytil šance a hostí do vedenia poslal kapitán Michal Sersen. 10. minút pred záverečným klaksónom Karol Korim vyzval na teč Jakuba Minárika, ten jeho myšlienku pochopil a bolo vyrovnané. 3:3. V 58. minúte dostala Nitra výhodu presilovej hry a 15 sekúnd pred koncom nechýbalo veľa od jej využitia. Hostí však podržal Barry Brust. Nasledovalo predĺženie.
Aktívnejšie do predĺženia vstúpila Nitra. Hostí takmer nepustila k puku a Karol Csanyi nastrelil žrď. Ako sa však v športe hovorí „kto nedá, dostane“, tak sa aj stalo. Slovan rozhodol z jedinej šance v predĺžení. Gólovo sa presadil obranca Eduard Šedivý. Zápas skončil 4:3 po predĺžení pre Slovan. Nitra prehrala 4 zápas v rade, no na jej hre bolo vidieť zlepšenie.