Zaťali päste a súpera nešetrili

Mesiac február priniesol jeden deň navyše a aj športové úspechy nitrianskych boxerov. Zúčastnili ste sa boxerskej ligy?

Športová hala Olympia zažila prvé kolo Medzinárodnej ligy boxu. Ako informuje mesto Nitra, súťaž pozostávala z 80 zápasov rôznych vekových kategórií. „200 ubytovaných účastníkov, 80 zápasov počas 2 dní, účasť výborných boxerov z 5 krajín, množstvo medzinárodných sparingov v 2 tréningových ringoch, zabezpečené stravovanie, občerstvenie počas turnaja, videoprojekcia pri losovaní a hlavne výborné zápasy,“ píše oficiálna stránka boxclubnitra.sk.

Zdroj: BoxclubNitra

Svoje miesto na víťazných priečkach zaujali aj pästiari z BC Stavbár Nitra. „S výkonmi našich boxerov sme nadmieru spokojní, viacerí porazili omnoho skúsenejších reprezentantov. Kvôli chrípkovému obdobiu nám síce chýbalo viacero stabilných opôr, ale tí, ktorí zasiahli do bojov, boxovali výborne,“ vysvetľoval nitriansky tréner Pavol Hlavačka na oficiálnych stránkach mesta.

Samotné výsledky zverejnené na stránkach klubu mesta zaznamenávajú úspech Filipa Prešinského, ktorý dominoval v kategórii žiaci a „vybodoval“ dvoch boxerov z Čiech. V mladšom doraste zvíťazila Bibiana Lovašová – porazila súperku z Goraltoviec a bojovníčku z Holíča, v staršom doraste zas Adolf Staněk – vyhral nad reprezentantmi z Česka a Poľska. Ťažká váha 91 kg patrila boxerovi s menom Peter Ficza – po zdolaní dvoch českých reprezentantov.

Pixabay

Nitrianski bojovníci zaujali aj v kategórii dospelý. Prvé miesta vyhral Michal Takács (64kg), Marián Mišalko (69kg) a Dávid Michálek (91 kg). Strieborné pozície obsadili Michal Jurkovič (75kg) a Kristína Nádaská (69kg). Lukáš Lörinc a Anna Hudecová zas absolvovali medzinárodné sparingy, keďže nenašli súperov vo svojej kategórii.

Našim športovcom gratulujeme a do budúcna prajeme ďalšie úspechy!

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk